PIKNIKI


Nad organizacją i przebiegiem wszystkich zajęć będą czuwać instruktorzy  którzy zajmują się organizacją zajęć integracyjnych od 2003 roku podczas wielu imprez integracyjnych, kursów linowych, rajdów 4x4, pikników firmowych, obozów wspinaczkowych i innych imprez sportowo - integracyjnych dla dzieci, młodzieży I dorosłych.


SPORTOWO REKREACYJNE ZAJĘCIA RODZINNE MAX

 

4-5 OSÓB W GRUPIE

Zajęcia od 09.00 - 15.00 od poniedziałku do piątku od 01.05.2021

 

plan dnia
09.00 - spotykamy się w Parku Linowym Jura w Olsztynie
09.00 - 13.00 zajęcia w terenie
13.00 - 13.30 obiad w barze Leśny lub Pizza
13.30 - 15.00 trening w parku linowym Jura (nie limitowana ilość przejść)

 

Zajęcia w terenie do wyboru
Wspinaczka - w okolicach Olsztyna trudności drogi dostosowane do możliwości uczestników. Nie trzeba mieć wcześniejszego przygotowania.

 

Zadania Linowe - na skałach w okolicy Olsztyna- zjazdy na linie, wychodzenie na sprzęcie spelo po linie, most komandowski

 

Zwiedzanie poziomej jaskini - Odkrywamy piękno podziemnego świata, jaskini w okolicy Olsztyna lub Złotego Potoku

 

Zajęcia Survivalowe - budowanie szałasów, rozpalanie ognia zdobywanie wody

 

cena 650 zł za dzień za całą rodzinę
10 % rabatu dla naszych klientów z ubiegłych lat

 

W cenie zapewniamy:
Atestowany sprzęt do zajęć linowych (kaski, uprzęże, karabinki, przyrządy asekuracyjne)
Latarkę czołówkę do zwiedzania jaskiń
Przejazd komfortowym busem Ford Tranzit Custom na zajęcia w terenie
Profesjonalną kadrę na zajęcia
Wodę do picia
Obiad w barze Leśny lub Pizza

 

Co zabrać
Drugie śniadanie
Czapkę z daszkiem lub bandamkę, kurtkę przeciwdeszczową, plecak około 15 l, bukłak na wodę lub małą butelkę wody, wygodne buty najlepiej trekingowe, buty sportowe do wspinaczki najlepiej trampki lub buty wspinaczkowe, polar lub ciepłą bluzę, zmienne ubranie do jaskini, wygodne ubranie na zajęcia w terenie.

Intro wspinaczkowe

 

Nie jesteś pewny / pewna czy nadajesz się do wspinania?
Nie wiesz czy dasz radę?
Wydaje Ci się, że masz lęk wysokości?
Na wszystkie te pytania znajdziesz odpowiedzi na tych właśnie zajęciach.

 

Forma zajęć:
Intro, czyli wprowadzenie, to propozycja zajęć dla osób które nigdy nie wspinały się i chciałyby spróbować swoich sił we wspinaczce, ale nie wiedzą jak.

 

Na tych zajęciach:
będziesz mógł / mogła powspinać się w towarzystwie doświadczonego instruktora
dowiesz się o podstawowych zasadach panujących na wspinaczce skałkowej
dowiesz się o podstawowych technikach wspinaczkowych
będziesz mieć zagwarantowane bezpieczeństwo – pomoc w założeniu uprzęży, dowiązania się do liny, asekuracji
nie musisz się martwić o sprzęt wspinaczkowy zapewniamy atestowany kopletny sprzęt wspinaczkowy.

 

Czas i miejsce ustalamy indywidualnie
Są to skałki w oklolicy Olsztyna i Gór Sokolich
Lub w innych częściach wspinaczkowych Jury Krakowsko - Częstochowskiej.

Czas zajęć to 3 godziny ustalane indywidualnie.

Cena 200 zł/osoba min 2 osoby
przy 4 osobach 180 zł/osoba

 

 

 PIKNIKI DLA FIRM

 

PRZYKŁADOWY HARMONOGRAM PIKNIKU 

 

14.00 Rozpoczęcie - grill
14.20 zapisy drużyn 5 osobowych
15.00 start konkurencji sportowych
biegi w workach, narty, skrzynki, pajęczynka, wieża ze skrzynek, przeciąganie liny, Slackline, Gra terenowa z użyciem GPS.
15.00-18.00- dzieci które nie biorą udziału w zawodach mogą korzystać z dmuchanej zjeżdżalni, dmuchanej ścianki wspinaczkowej i z konkurenci sportowych w czasie kiedy będą wolne stanowiska.
18.00 zakończenie konkurencji
Nagroda
18.20-19.00 wspinaczka skałkowa dla pierwszych 3 drużyn + 5 wejściówek do Parku Linowego Jura dla wygranej drużyny

 

Zasady konkurencji

Narty Małysza – sztafeta piątek narciarskich na wyznaczonym dystansie, dystans pokonywany jest 2 razy, zmiana zawodników następuje, kiedy narty zetkną się z linią kończącą odcinek. Wygrywa drużyna, która jako pierwsza przekroczy linię mety całą długością nart.

 

Wyścigi ziemniaczane w worach – sztafeta w workach na wyznaczonym dystansie, dystans pokonywany jest 5 razy, każdy odcinek pokonuje inny zawodnik, zmiana zawodników następuje, po przekroczeniu linii kończącej odcinek. Wygrywa drużyna, która jako pierwsza przekroczy linię mety.

 

Wyścigi gąsienicowe na skrzyniach – sztafeta polegająca na pokonaniu wyznaczonego dystansu przez 5 zawodników tam i z powrotem na skrzyniach. Zawodnicy nie mogą w trakcie konkurencji na wyznaczonym odcinku dotknąć ziemi, jeśli jednak któremukolwiek zawodnikowi to się zdarzy zespół wraca ze skrzyniami na linię startu (pierwsza zmiana) lub linię zmiany (druga zmiana) i wznawia rywalizację. Wygrywa zespół, który jako pierwszy pokona prawidłowo wyznaczoną trasę.

 

Przeciąganie liny - Biorą udział dwie drużyny . Każda drużyna trzymając linę przeciągają ją tak aby przeciągnąć przeciwników przez wyznaczony środek.
Wygrywa drużyna która przeciągnie linę do siebie razem z przeciwnikami.

 

Slackline – konkurencja wynaleziona w latach ’80 przez amerykańskich wspinaczy. Polega na chodzeniu po taśmie napiętej między drzewami. Wymaga sprawności i koordynacji.

 

Pajęczyna – jest to konkurencja wymagająca zaangażowania i współpracy w grupie. Polega na transporcie uczestników przez oczka sznurowej pajęczyny. Zwycięża drużyna, która przetransportuje przez sieć największą liczbę uczestników.

 

Wieża ze skrzynek - Konkurencja wymagająca od uczestników sprytu, zwinności, idealnego wyczucia równowagi i sprawnej pracy zespołowej!
Na specjalnie przygotowanym stanowisku na drużynę czeka stos skrzynek po napojach oraz obsługa z zestawem uprzęży, kasków i systemem asekuracyjnym. Zadanie? Wspólnymi siłami, drużyna musi jak najszybciej podawać skrzynki zawodnikowi, który wspinając się na kolejne poziomy układa coraz wyższą wieżę! Konkurencja oceniania ze względu na wysokość ułożonej wieży.

 

Gra terenowa u użyciem GPS - polegająca na poszukiwaniu ukrytych haseł za pomocą odbiornika GPS. Każda drużyna dostaję kartę startową i odbiornik GPS przez max 20 min szuka ukrytych haseł. Wygrywa ta drużyna która w jak najkrótszym czasie zdobędzie więcej haseł.